СИСТЕМИ ДІЯЛЬНОСТІ ШКОЛИ-ЛІЦЕЮ №6 ІМ. Н.ЯРЕМЧУКА
У липні 2000 року школі присвоєно ім’я Назарія Яремчука, видатного співака, Народного артиста України.
В 2006 році школа стала переможцем Всеукраїнського конкурсу «100 кращих шкіл України».
В 2009 році школу було реорганізовано в навчально-виховний комплекс «Школа-ліцей № 6 ім. Н. Яремчука»
Наша школа-ліцей прагне жити так, щоб навчання було і захоплюючим, і результативним. Для досягнення цього служать шкільні системи, які працюють злагоджено і ефективно.
Система технічного забезпечення дозволяє здійснювати навчально-виховний процес на високому рівні з використанням мультимедійної техніки, ауді і відеозаписів. Всі класні кімнати і кабінети під’єднані до мережі Інтернет. Учні використовують комп’ютери для виконання міні-досліджень на базі Інтернету, виконання завдань із залученням текстового редактора , створення шкільних газет, формування власних електронних портфоліо. За допомогою веб-ефіру проводимо прямі зв’язки з учнями інших міст і країн, а веб-семінари про шедеври світової культури і мистецтва, що їх ведуть видатні режисери, письменники, науковці, допомагають розширити духовний потенціал як учнів, так і вчителів.
Система інформації сприяє отриманню учнями, вчителями і батьками відомостей про хід навчально-виховного процесу і дає можливість висловити свої пропозиції. Сайт школи-ліцею щотижнево оновлюється, а локальна комп’ютерна мережа містить багато інформації про шкільне життя і наукові основи освітнього процесу.
Щотижневі шкільні «лінійки успіху» дають можливість учням виступити перед аудиторією, отримати відомості про зміст загальношкільних дійств.
Випуск шкільних газет є дієвим засобом формування багатьох умінь школярів.
Система самоврядування допомагає злагоджено вирішувати навчально-виховні, матеріально-технічні і фінансові питання розвитку школи-ліцею.
Рада школи-ліцею, педагогічна рада, батьківський комітет та учнівське самоврядування працюють на високий стандарт. Все, що відбувається в школі-ліцеї – відбувається вишукано, оригінально, інтелігентно і з новизною.
Свобода дій учнівського самоврядування ,пов’язана з відповідальністю за справу, робить життя учнів в школі цікавим.
Система комфорту середовища проживання в школі складається з естетичного оформлення класів, кабінетів і коридорів, музики перед уроками, філософських висловів, нанесених на підвіконниках. Простора актова зала, комфортний конференц-зал, танцювальний клас, клас розумових ігор, кабінет домоводства є зручними для різноманітних занять як під час уроків, так і в позаурочний час.
Дизайн шкільного подвір’я привертає увагу жителів міста своєю неординарністю і цікавими висловами на «філософському» камені.
Система компетенцій, знань, умінь і навиків спрямована на формування людини умілої, яка б уміла складати нескладуване, досягати більшого меншими зусиллями, вміла б перетворювати знання в дії, а дії – в результат. Цьому сприяють як загальноосвітні уроки так і уроки логіки, риторики, емоційного інтелекту, розумових ігор, соціальної відповідальності, швидкого читання і усного числення. Науково-методична тема роботи педагогічного колективу «Навчання через служіння суспільству» формує в учнів прагнення до покращення життя, і не тільки свого, а й всього суспільства. Наша система компетенцій в значній мірі формує з наших учнів лідерів різних організацій в майбутньому.
Система вимог і оцінок та домашніх завдань в школі-ліцеї вибудовується так, щоб підбадьорити учнів за хороші успіхи і не ображати за слабкості. Розпочата робота над проведенням спеціальної діагностики компетенцій, здібностей і характеру учнів. Поруч з академічною успішністю відображається і особистісне зростання. Вимоги до навчання в школі-ліцеї спрямовані на утвердженням уміння бути хорошими людьми – лояльними, комунікабельними, мудрими. Домашні завдання учням – не обтяжливі, але творчого характеру, з регламентуванням часу для виконання.
Система розкладу занять і кейсів враховує санітарно-гігієнічні норми організації навчально-виховного процесу. Можливість проводити тренінги, квести, творчі предметні програми забезпечується якісним технічним оснащенням, належною навчальною базою. Двічі в рік учні 5-8-х класів виконують кейси, які допомагають учням глибше «зануритись» в навчальні предмети у взаємозв’язку. Кейси розвивають в учнів творче мислення, вміння працювати разом. Переплетення кейсів і творчих уроків також формують комунікативні компетенції школярів. Гурткова робота після уроків зосереджена на розвиткові в школярів вмінь творити прекрасне руками і уявою.
Система розвитку уяви, інтуїції і творчості полягає в умінні вчителів оригінально проводити як уроки, так і позакласні проекти і програми. Вчителі не пояснюють все буквально, а використовують аналогії, розповідають історії, роблять малюнки, створюють відео уроки. Все це для того, щоб школярі могли мислити, фантазувати відгадувати. Важливе місце в цій системі займають комплексно-хвильові уроки, заняття в школі розумових ігор, шкільному театрі «Прем’єра», тижні розумних книг, пізнання суспільства і природи через творчі зустрічі з письменниками, художниками, музикантами, екологами. Розвиток емоційного інтелекту в школі-ліцеї є важливим фактором цікавого життя.
Система спорту, відпочинку і розваг допомагає засвоїти десять таємниць здоров’я: сила дихання, сила фізичних вправ, сила правильного харчування, сила правильної постави, сила сміху, сила віри, сила любові, сила навколишнього середовища, сила відпочинку, сила розуму, спортивні змагання і спортивні програми дають учням багато інформації про своє здоров’я і шляхи його збереження, тренування витривалості, сили, спритності. На завершення навчання в школі випускники школи-ліцею з різним рівнем майстерності оволодівають 10 видами спорту. Розваги і відпочинок носять пізнавальний характер. Нічна програма «Форт «Шоста школа-ліцей», загальношкільні дні здоровя, весняний бал, «брати наші менші», конкурс «Найгалантніший хлопець», «Найгалантніша панна», вечори класичної музики і поезії, концерти мистецьких колективів міста, зустрічі з людьми, які досягли висот в житті приводять школярів до висновку, що забагато знань і захоплень не буває – в житті потрібно радіти тому, що вмієш і прагнути зростати духовно і фізично, покращувати життя і своє і навколишнього світу.
Система індивідуальної роботи з дітьми і батьками дає позитивні результати через те, що в нас не відчувається відчуження вчителя від учня. Учень може отримати необхідну йому інформацію як від вчителя, так і від адміністрації школи-ліцею в будь-який час. Двері кабінету директора і заступників директора відкриті для учнів і батьків завжди. Індивідуальна робота з учнями відбувається як в урочний так і в позаурочний час. Послуги психолога, соціального педагога, педагога-організатора доступні учням з усіх питань навчально-виховної роботи. Індивідуальна робота з батьками організована без графіка: проблеми, які необхідно вирішити, обговорюються в зручний батькам час. Батьківські збори відбуваються у вигляді «батьківського університету педагогічних знань». З учнями, які мають труднощі в навчанні, вчителі допомагають як диференційованими завданнями, так і заняттями після уроків. Для учнів, які мають здібності до вивчення певних дисциплін працює мала академія наук та науково-дослідницька лабораторія.
Система менеджменту школи-ліцею побудована так, що директор знаходиться не зверху, а в середині всіх подій. Його дії спрямовані не зверху, а із центру до периферії. В школі-ліцеї створена і підтримується така атмосфера, де люди не бояться говорити що хочуть, але володіють почуттям міри, не стають демагогами.
Менеджмент в школі-ліцеї – це щоденний тайм-менеджмент, криза-менеджмент, відсутність належного фінансування і часта зміна пріоритетів в роботі.
Злагоджена робота учнівського самоврядування, батьківського колективу та педколективу допомагає забезпечувати освітній процес фінансуванням, визначає стиль життя і вимоги до учасників навчально-виховного процесу. Бізнес-сніданки учнівського самоврядування є гарним уроком фінансової грамотності учнівських лідерів, втілення в життя ідей,які наповнюють шкільний бюджет.
Система заохочень і покарань сприяє діловій організації шкільного життя. Для відзначення навчальних, спортивних, мистецьких досягнень учнів в школі-ліцеї діє «Стимул-картка», яка дає право учню підвищити на один бал тематичну з будь-якого предмету. Загальношкільні конкурси «Найграмотніший учень», «Лицар школи», «Кращий оратор», стимулюють учнів до вдосконалення. Шкільна «Алея зірок» та алея лауреатів премії ім.Н.Яремчука демонструють високий рівень особистого зростання учнів та є гарним фактором заохочення учнів. Система матеріального та морального стимулювання є активною в школі-ліцеї і змінною за змістом. Стосується вона і вчителів. Звання «Шкільний професор», преміювання, «шоколадні» нагородження створюють дружню і творчу атмосферу. А «стимул-картка» для вчителів «Який же я молодець!» додає один день до відпустки вчителя.
Для профілактики правопорушень, винесення покарань учням є «педагогічний штраф». Про його сутність знає адміністрація школи-ліцею і батьки, поведінку чиїх дітей потрібно під коректувати.
Система зв’язків з громадськістю формує позитивну думку про освітній рівень школи-ліцею. Використання інноваційних методів навчання, оригінальні шкільні традиції, здобутки у школярів в різноманітних конкурсах, змаганнях, фестивалях знаходить відображення в буклетах, книгах, фотоальбомах, презентаційних фільмах, програмах та інтерв’ю на радіо і телебаченні. Шкільна музична студія, зразковий театр «Прем’єра», концерт до Дня народження Н.Яремчука, освітні конференції та семінари в школі-ліцеї гарно інформують громадськість міста про життя навчального закладу.
Батьківський і педагогічний всеобуч, звіт адміністрації закладу, просвітницька і волонтерська робота вчителів та учнів відкривають цікавий світ розвитку школи-ліцею, а Сайт школи-ліцею завжди поновлюється інформацією про різноманітні події.
Система фінансування і витрат включає кошти з міського бюджету, здачі в оренду шкільного приміщення (підвал, погодинна оренда класів і спортзалу в післяурочний час) та кошти спонсорів. Втілення в життя ідей учнівського самоврядування, обговорених на бізнес-сніданках, дозволяє заробити певні кошти, які використовуються для покращення матеріально-технічної бази.
Всі отримані кошти витрачаються на покращення естетичного вигляду класів і коридорів, шкільного подвір’я, на проведення різноманітних заходів пізнавально-навчального характеру, на нагородження учнів, виготовлення брендової шкільної атрибутики, організацію творчих зустрічей, програм та презентацій.
Система результатів – це особистісний ріст учнів, зростання професіоналізму педагогів, впізнаваність бренду «школи-ліцею ім. Н. Яремчука» і цікаві шкільні традиції, які цьому сприяють.
Особистісне зростання – це сконцентрованість на результатах, управління своїм характером, волею і емоціями, передбачення наслідків вчинків, дотримання моральних вимог, розвиток позитивного мислення.
Зростання професіоналізму вчителів полягає у вмінні бути вчителем-майстром і вчителем-тренером.
Впізнаваність бренду «школа-ліцей № 6 ім. Н. Яремчука» виявляється в оригінальному оформленні фасаду і подвір’я, регулярних інтерв’ю адміністрації, учнів і вчителів на радіо і телебаченні, високому рівню знань і активності учнів при навчанні у вищих навчальних закладах, інноваційних методах і формах навчально-виховної діяльності та проведенні міжнародних та всеукраїнських семінарів та конференцій на базі школи-ліцею. В результаті всієї діяльності школи-ліцею наші випускники вміють жити в злагоді із собою і навколишнім світом, з вірою в Творця, розумно ставляться до грошей, правильно обирають професію, щоб змогти утримувати себе і свою сім’ю, є благородними і люблять свою країну.
Останні коментарі